Sosyal Medya İçerik Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya İçerik Yönetimi Nasıl Yapılır?
Gön:

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle birlikte sosyal medya içerik yönetimi hakkında derinlemesine bir çalışma yapacağız. Bu çalışma sonunda sosyal medya içerik yönetimi nasıl yapılırNe tür içerikler hazırlamalıyızEtkili paylaşım için nelere dikkat etmeliyiz? tarzındaki tüm sorulara cevap bulmuş olacağız.

Özellikle Facebook ve Twitter sayfalarının yönetimi yapılırken zamanlama çok önemlidir. Dipsiz bir kuyudur sosyal medya. Bu yüzden kuyuya öyle zamanlarda öyle taşlar atmalısınız ki gerçekten ses gelsin. Hem kuyunun dibini görmek yerine en doğru yerinde kovayı sallayacaksınız ki su çekip faydalanabilesiniz.

YARATICI OLMAYAN VE BAŞKALARINDAN (Ç)ALARAK OLUŞTURDUĞUNUZ İÇERİKLERİ KULLANICILARA SUNARAK BÜYÜK TEPKİLER ALMAYI VE ETKİLEŞİME GİRMEYİ BEKLEMEYİN.

sosyal medya içerik yönetimi

Sosyal medyayı pazarlama aracı olarak kullananlar ve sosyal medya yöneticileri için her geçen gün daha da sıkıcı bir hale gelen sosyal medya içerik yönetimi konusu, basite indirgenecek bir şey değildir. Eğer sizden istenen sadece paylaşım ve sosyal medya hesap yönetimi yapmanız ise kısa süre içerisinde kendinizi sürekli benzer içerikler paylaşan sayfalardan birisi olarak görebilirsiniz. Fakat sosyal medya içerik yönetimi, hem emek hem de sağlam araştırma ile yapılırsa güçlü bir silaha dönüşebilir.

Başınız çok sıkıştığı zamanlarda kaliteli şeyler bulsanız bile bunu her an elbette yapamazsınız. Bu yüzden takipçileriniz ve sizden içerik bekleyenler canınızı fena halde sıkabilir. Kısa zaman sonra acaba ben gerçekten bu işte başarılı mıyım? Diye sormanıza sebep olurlar. Halbuki unutmayın; Sayfanızı takip eden insanlar her zaman daha iyi içeriği hak ediyor.

sosyal medya yönetimi

İnsan davranışlarını konu alan araştırmalar, yapılan kısıtlamaların yaratıcılığa büyük katkısı olduğunu kanıtlıyor. Bu durum sosyal medya içerik yönetimi yaparken çok işimize yarayacak.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI İÇİN FİKİR ÜRETMEK İSTİYORSANIZ MUTLAKA İÇERİK PLANLAMASI YAPMALISINIZ. SOSYAL MEDYA İÇERİK PLANLAMASI, BELİRLEDİĞİNİZ KONUYA DAHA ÇOK ODAKLANABİLMENİZİ VE İLERDE İÇERİK SEÇİMLERİNİ DAHA HIZLI YAPABİLMENİZİ SAĞLAR.

Sosyal Medya İçerik Planlaması Nasıl Yapılır?

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşacağınız içerikleri önceden planlayarak zaman kazanabilir ve kullanıcılarınıza neler sunabileceğinizi uzun uzun düşünebilirsiniz. Bunun için haftanın belirli günlerinde belirli konseptlerde paylaşımlar yapın. Şimdi birlikte örnek bir planlama yapalım.

Sosyal Medya İçerik Planlaması Örneği

Pazartesi Mizah Komik fotoğraflar, liste ve karikatür olabilir.
Salı Etkileşim Sorular yöneltin, yarışmalar yapın veya boş doldurmalı cümleler paylaşın.
Çarşamba Güncel Haber Sektör veya işiniz ile ilgili olumlu ve güncel haber paylaşın.
Perşembe Geri Ver Müşterilerinizi önemsediğinizi gösterin. Hediye, kupon ve indirim verin.
Cuma Hayatın İçi Sektörünüzü müşterilerinize duyurun ve samimi fotoğraflar paylaşın.
Cumartesi Eğitim Ürünlerinizle alakalı bilgiler verin. Müşterilerinize ürünleri anlatın.
Pazar Büyük Fikir Uzman tavsiyelerine yer verin veya alıntılar paylaşın.

Sizlere sunduğum sosyal medya içerik planlaması adında da olduğu gibi sadece bir örnektir. Takipçilerinizin tepkilerine göre sizde böyle bir planlama hazırlayabilirsiniz.

Çarşamba günleri paylaşım için en verimsiz gündür. Bu yüzden önemli paylaşımlarınızı Çarşamba günü yapmamaya gayret edin.

Haftasonları paylaşımlarınız daha çok etkileşim alabilir ama daha az kullanıcıya ulaşır.

Sosyal Medya Danışmanlığı İçin Bize Ulaşabilirsiniz!

 

Share

CamlıOda creative hayalini kurduğunuz logo tasarımı, kartvizit, katalog, sosyal medya yönetimi ve web tasarımı hizmetini sizinle buluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir