İçerik Pazarlamasının Kralı: Video İçerik!

İçerik Pazarlamasının Kralı: Video İçerik!
Gön:

Bill Gates tarafından 1996 yılında söylenen; İçerik Kraldır! (Content Is King!) sözü içerik pazarlamasında sıkça karşımıza çıkıyor. Tabi ki Gates bu sözü söylediğinden bu yana içerik sektörü çok büyük değişikliklere maruz kaldı. Şimdilerde herhangi bir stratejisi olmayan ve amaçsız oluşturulan içeriklerin pek bir şey ifade etmediğini söylememiz gerekiyor. İnternet dünyasında bilgi ve içeriğin her an artış göstermesi, sosyal ağların kazanca yönelik güncelleştirmeler yapması da içeriklerin gerçek tüketiciye ulaşabilmesini güçleştiriyor.

Bugün hazırladığınız içeriğin hedef kitlenize ulaşabilmesi için ciddi bir çaba ve yatırım harcamanız gerekiyor. (Ne Yazık ki!) Bu durum da markaların etkileşimini yüksek ve doğru içerik türlerine yönlendirmeye başlıyor. Tabi ki içerik pazarlamasının en başını da video çekiyor. Hem kullanıcı ile girdiği etkileşim hem de ulaşım kolaylığı bakımından video, her gün daha önemli bir içerik aracı olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Artık içerik pazarlamasının kralı: Video İçerik!

Mobil kullanımın her geçen gün yükselişe geçmesi ve sosyal medya sitelerinin canlı yayın uygulamalarını teker teker kullanıcı ile buluşturması video içeriğin krallığı almasını sağladı. Facebook ve Twitterın ardından Youtube’da canlı yayın uygulamasını kullanıcı ile buluşturdu. Tumblr’da yakın zaman da canlı yayın uygulamasıyla kullanıcılarını buluşturacağını açıkladı. Böylece internet kullanıcıları cep telefonlarını kullanarak kolayca canlı yayın yapabiliyor. Bu sayede canlı canlı içerik oluşturabiliyorlar. Ve tüketiciler artık yayıncı olarak internette boy gösteriyor.

İçerik Krallığının Gücüne Verilerle Birlikte Bakalım;

  • Sosyal medya hesaplarına yüklenen video içerikler, metin ve görsel kombinasyonuna göre %1200 daha fazla etkiletişim alıyor ve paylaşılıyor.
  • İnternet kullanıcılarının neredeyse %90ı ürün satın almadan önce videoları izlediklerini ve karar verme sürecine katkı sağladığını açıklıyor.
  • Cisco verilerine baktığımızda 2019 yılında internet trafiğinin %80lik kısmını video içerikleri oluşturacak.
  • Snapchat üzerinden günlük 6 milyon video izlenmektedir.
  • Her hafta insanların %78i, her gün ise %55i video izliyor.
  • Facebook üzerinden yüklenen videolar her gün 8 milyondan fazla izleniyor.
  • Youtubea her dakika 300 saatlik video yüklenmeye devam ediyor.
  • İniş sayfasına (Landing page) video ekleyenlerin dönüşüm oranlarını (conversion rates) %80 arttırdığı görülüyor.

Sayfalarca Anlatma Kullanıcıya O Olayı Göster!

Günümüz internet dünyasında herhangi bir içerik kral değil elbette sadece doğru içerik kral! Video içerikler hem etkileme hem de etkileşime girme gücü sayesinde içerik pazarlamasında önem verilen ve doğru içerik türlerinden sadece 1 tanesi. İçerik pazarlaması alanında başarılı olmak istiyorsanız video içerikler hazırlamaya ve kurgulamaya daha fazla önem göstermelisiniz. Video içerikler sayesinde markanızı, ürününüzü, hikâyenizi ve daha birçok konuyu hedef kitlenize ulaştırabilirsiniz. İnsanlar günde binlerce mesaj ile uğraşırken siz onlara mesaj göndermeyin, onlara nasıl yapılması gerektiğini gösterin!

Veriler: Brandwatch, Hubspot, Socialbakers, Cisco

Share

CamlıOda creative hayalini kurduğunuz logo tasarımı, kartvizit, katalog, sosyal medya yönetimi ve web tasarımı hizmetini sizinle buluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir