Anahtar Kelime Yoğunluğu Kaç Olmalı?

Anahtar Kelime Yoğunluğu Kaç Olmalı?
Gön:

Her internet sitesinin SEO ile mutlaka tanışması gerekmektedir. Çünkü internet sitelerinin amacı; Hedef kitlesiyle buluşmaktır. Hedef kitlenizle kalıcı bir şekilde buluşmak ise arama motoru optimizasyonu ile mümkündür. Bu yazımda sizler için optimizasyon denildiğinde ilk akla gelen terimlerden birisi olan anahtar kelime yoğunluğu konusunu ele alacağız.

Doğru SEO uygulamasının en önemli ayaklarından birisi hiç şüphesiz ki; Anahtar Kelime Yoğunluğu olmalıdır. Google tarafından yapılan araştırmalarda internet kullanıcılarının %75lik dilimi merak ettiği konuyu bir cümle ile anlatmak yerine sadece tek kelimelik aramalar yapıyorlar.

WordPress Kurulumu yazmak yerine WordPress yazmak gibi

 

Ardından Google’da çıkan sonuçlardan ilk sıradakine tıklıyorlar. Bu sebeple site sahiplerinin herhangi bir kelimede yükselmesi ziyaretçi artışı anlamına gelmektedir. Fakat anahtar kelime yoğunluğu çalışması yaparken spam hilelere başvurulmamalıdır. Spam anahtar kelime; Belirli bir kelimenin art arda kullanılması, farklı yerlere defalarca yazılması ve birbiriyle benzer olan anahtar kelimelerin sıkça kullanılması gibi uygulamalara denir. Spam yapanlar bazı zamanlar anahtar kelimesinde aniden yükselse de sonucu aynı hızda yere çakılmak olur ve Google tarafından SandBoxa girer.

içerik pazarlama

Eğer anahtar kelimenizde yükselmek istiyorsanız o kelime ile alakalı kullanıcıların dikkatini çekecek, yararlı makaleler yazmanız gerekmektedir. Google istikrarlı oluşunuzdan ötürü sizi üst sıralara çıkartarak ödüllendirir. Makalenin başka bir siteden kopyalanmaması ve tamamen özgün olması oldukça önemli bir kuraldır. Makale yazımının dışında planlı ve düzgün bir şekilde backlink almak da anahtar kelimenizde yükselmeniz açısından önemlidir. Anahtar kelime yoğunluğu ile makaleleri özgün bir şekilde yazdıktan sonra kelimeyle alakalı backlink almak da sizi Googleda üst sıralara taşıyacaktır.

Anahtar kelime yoğunluğu toplam içeriğinize oranlar 2 5% oranında olmalıdır. Bu orana dikkat ederek makalelerinizi yazabilirsiniz. Böylece Googleda kolayca yükselebilirsiniz. Bunun üzerine çıkan anahtar kelime oranları ise spam oluşumunu tetikler ve Googleda sıra kaybı yaşatır.

Anahtar Kelime Yoğunluğu Ölçme

Anahtar Kelime yoğunluğunu aşağıdaki internet adresinden kolayca ölçebilirsiniz.

http://tools.seobook.com/general/keyword-density/

anahtar kelime yoğunluğu ölçme

Site üzerinde 3 çeşit ölçme yöntemi bulunuyor.

1- URL: Yayınlamış olduğunuz bir yazının linkini buraya kopyalayıp anahtar kelime yoğunluğunu ölçebilirsiniz.
2- HTML: Url kısmı ile aynı görevi görüyor.
3- Plain Text: İşte bizim asıl kullanacağımız kısım burası. Çünkü amacımız anahtar kelimeye uygun içerik yazmak. Bu yüzden her yazdığımız içeriği yayınlamadan önce buraya kopyalayıp yoğunluğunu ölçmemiz gerekiyor.

Share

CamlıOda creative hayalini kurduğunuz logo tasarımı, kartvizit, katalog, sosyal medya yönetimi ve web tasarımı hizmetini sizinle buluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir